5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Bolesť hlavy

 

Bolesť hlavy rozhodne netreba podceňovať, pretože výrazne znižuje kvalitu života, dokonca môže sprevádzať aj závažné ochorenie.

Skupina bolestí hlavy je veľmi široká, niektoré môžu byť podmienené patologickými procesmi v mozgu alebo môže ísť o tzv. funkčné bolesti hlavy. Hlava vás môže rozbolieť aj pri nadužívaní niektorých analgetík –liekov proti bolesti, ale nepríjemnosti môžu spôsobiť aj lieky s nežiaducimi účinkami. Tento stav môže sprevádzať aj iné ochorenia hlavy alebo krku a bolesť sa môže dostaviť aj v súvislosti s určitými lekárskymi zákrokmi.

Na tejto stránke sa zaoberáme tromi najčastejšími príčinami bolesti hlavy.


Svalové napätie

K funkčným bolestiam hlavy radíme aj veľkú skupinu tenzných bolestí hlavy spôsobených napätím šijového svalstva, ktoré je v oblasti od krčnej chrbtice po celej ploche hlavy a upína sa v mieste nadočnicových oblúkov a spánkov. Typickým prejavom bývajú tupé tlakové bolesti.

Človek má pocit, akoby mu išlo rozpučiť hlavu, nie sú to teda pulzujúce bolesti ako pri migréne, skôr tlakové. Nezriedka bývajú spojené aj s pocitom na vracanie, na odpadnutie. Často sú dôsledkom práce pri počítači, preto je dôležité prerušiť prácu, pomasírovať a uvoľniť si šijové svalstvo, pomáhajú aj protizápalové lieky.

Nejde o život ohrozujúce bolesti, ale bývajú časté a zvyknú sa kombinovať s migrenóznymi bolesťami. Vtedy hovoríme o zmiešaných bolestiach hlavy, sú komplikované a v takom prípade treba liečiť obe diagnózy. Časté sú u citlivejších, vnímavejších a ľudí  ľahšie podliehajúcich stresu a ľudí, ktorí bývajú prepracovaní. Zvyknú sa spájať aj s úzkosťou, depresiou, poruchami spánku a napätím.

 

Syndróm krčnej chrbtice

Bolesti spôsobené krčnou chrbticou máte od nesprávneho sedenia v práci, pred televízorom, za volantom. Takže niet toho, kto by ich občas nemal. Tzv. syndróm krčnej chrbtice môže spôsobiť okrem bolesti hlavy aj bolesti vyžarujúce až do pliec a rúk, ale aj závraty, poruchy sluchu, mihotanie pred očami, pocity mravčenia, tŕpnutia v rukách, najmä v noci.

 

Premenštruačný syndróm

Nemálo žien pozná bolesti hlavy spojené s nástupom menštruácie. Vznikajú v dôsledku hormonálnych zmien. Jednoznačná pomoc je problematická. Žena by sa mala v tomto období vyhnúť napríklad potravinovým alergénom. Okrem toho je dôležité užiť liek už pri objavení sa prvých príznakov. Pomáhajú aj studené obklady, odpočinok v tichej a zatemnenej miestnosti.

Bolesti hlavy môžu sprevádzať aj užívanie hormonálnej antikoncepcie a objavujú sa aj ďalšie nežiaduce účinky, ako je vracanie, napätie v prsníkoch, zmeny nálady, zvýšenie hmotnosti. U žien s migrénou, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, môže byť prítomné zvýšené riziko vzniku cievnej mozgovej príhody najmä v súvislosti s ďalšími rizikovými faktormi, ako je napríklad fajčenie.


V prípade bolestí hlavy odporúčame použitie prístroja Ulticare LT99. Využívame najma jeho účinok proti bolesti(analgetický efekt), účinok rozširujúci cievy a zlepšujúci prietok krvi. Toto spôsobuje uvolnenie svalového napätia.

 

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

UltiCare LT-99


UltiCare LT-99

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti, uvoľňujúce svalové kŕče, hojivé, protizápalové účinky a účinky zlepšujúce prietok krvi. Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

UltiCare LT-99

  • prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
  • prístroj môžete použiť i cez odev, sádru, alebo dlahu,
  • jednoduchá obsluha, vhodný pre seniorov aj malé deti,
  • môžete ho používať aj pri kovových implantátoch v tele,
  • môžete sa liečiť kedykoľvek a kdekoľvek 365 dní v roku,
  • nemá žiadne známe vedľajšie účinky,
  • liečba je absolútne bezpečná,
  • samočinné vypnutie po ukončení liečebnej procedúry.
Vytočte svoje koleso šťastia