5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Popáleniny

Pri popáleninách odporúčame použiť prístroj UltiCare LT 99 maxi alebo mini. Využívame najmä účinky hojivé a stimulačné.

Popálenia ohňom, horúcimi nápojmi  či elektrickým prúdom môžu byť mierne, ale aj život ohrozujúce. Niektoré popáleniny stačí ošetriť doma, iné potrebujú okamžitú lekársku pomoc.

Popáleniny sú poranenia rôznych vrstiev kože a hlbších tkanív spôsobené rôznymi chemickými alebo fyzikálnymi vplyvmi. Koža je dôležitý ochranný orgán organizmu, ktorý chráni pred infekciami (z okolitého prostredia), dehydratáciou (stratou vody), a stratou hmotnosti.

Typy popálenín

Popáleniny 1.stupňa sú najčastejšie zapríčinené krátkotrvajúcim dotykom s horúcimi predmetmi. K príznakom patrí začervenanie, bolesť, niekedy opuch.

Popáleniny 2. stupňa sú závažnejšie popálenia. V mieste popálenia sa tvorí pľuzgier, začervenanie je intenzívne.

Popáleniny 3. stupňa sú najhlbšie a najzávažnejšie. Paradoxne sú menej bolestivé ako predchádzajúce stupne, nakoľko dochádza i k poškodeniu

Čo robiť

Popáleniny a obareniny treba čo najrýchlejšie ochladiť, aby sa nepoškodili hlbšie tkanivá a zmiernila sa bolesť, opuch a možnosť vzniku šoku.

 1. Z postihnutého miesta opatrne odstráňte všetok odev (okrem šatstva prilepeného na postihnutú kožu) skôr, ako začne opúchať. Pľuzgiere neprepichujte, neodstraňujte zvyšky kože, ani inak nezasahujte do poškodeného miesta. Hrozí vznik infekcie.
 2. Na popálenú časť nechajte pomaly tiecť studenú vodu (10 minút, aj viac - až kým sa bolesť zmierni). Do popáleného miesta nikdy nevtierajte masti krémy ani olej!
 3. Ak ide o popáleninu 1. stupňa, prikryte ju čistým, najlepšie sterilným materiálom, ktorý nezanecháva vlákna. Nepoužívajte vatu ani náplaste!
 4. Ak máte pochybnosti o vážnosti poškodenia, vyhľadajte lekársku pomoc.

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

UltiCare LT-99


UltiCare LT-99

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti, uvoľňujúce svalové kŕče, hojivé, protizápalové účinky a účinky zlepšujúce prietok krvi. Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

UltiCare LT-99

 • prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
 • prístroj môžete použiť i cez odev, sádru, alebo dlahu,
 • jednoduchá obsluha, vhodný pre seniorov aj malé deti,
 • môžete ho používať aj pri kovových implantátoch v tele,
 • môžete sa liečiť kedykoľvek a kdekoľvek 365 dní v roku,
 • nemá žiadne známe vedľajšie účinky,
 • liečba je absolútne bezpečná,
 • samočinné vypnutie po ukončení liečebnej procedúry.
Vytočte svoje koleso šťastia