5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Zvýšený cholesterol

Riaďte svoj osud

Jedným z najrozšírenejších problémov pri srdcovo - cievnych ochoreniach je vysoký cholesterol. Nebuďte ďalším v tejto nepríjemnej štatistike! My vám ponúkame účinné riešenie! Stačí vyplniť kontaktný formulár a prístroj Bioquant si môžete vyskúšať zdarma v pohodlí vášho domova.

Záleží Vám na vlastnom zdraví?

Zbavte sa upchatých ciev a rizík, ktoré vysoká hladina cholesterolu predstavuje. Upravte svoj krvný obeh a doprajte srdcu a sebe pokojnejší a dlhší život. Pridajte k zdravším stravovacím návykom domácu liečbu bez liekov alebo s ich minimom. Pozrite si video o ľuďoch, ktorým sa stal Bioquant lekárom, priateľom a spoločníkom a vyskúšajte jeho účinok nezáväzne, zadarmo a v pohodlí vlastného domova.

Ako na cholesterol?

Polovica ľudí má hladinu cholesterolu nad bezpečnou hranicou. Mnohí z nich sú na liekoch a diétach. Ako však dostať cholesterol pod kontrolu bez liekov a v pohodlí vlastného domova? Medicínsky prístroj Bioquant ho pomáha znížiť a upraviť pomocou laserového svetla. Pomocou aplikátora pôsobí cez krvné vlásočnice v nose na červené krvinky, uvoľňuje ich zo zhlukov, okysličuje krv a robí ju pohyblivejšou. Postupne rozbíja zrazeniny, zabraňuje ich vzniku a upravuje krvný obeh. Znižuje hladinu cholesterolu a tým aj riziko srdcovocievnych ochorení, mŕtvice a infarktu. Referencie zákazníkov TU.

Vysoká hladina cholesterolu

Máte zvýšený cholesterol, ale život sa Vám zdá normálny a bezproblémový? Alebo si už uvedomujete, že život so zvýšenou hladinou cholesterolu je rizikový? Že nemáte slobodu v stravovaní a že ťažké jedlá sú pre krvný obeh a srdce nebezpečné? Áno. Látka, ktorú telo potrebuje a ktorú si aj samo vyrába, vie byť tichým zabijakom. Upcháva cievy, vedie k ateroskleróze a hrozí rizikom infarktu alebo mŕtvice.

Viac o vysokom cholesterole:

Cholesterol je tuková látka, ktorá tvorí ochranný obal všetkých buniek v tele. Podieľa sa na tvorbe viacerých hormónov, žlčových kyselín či vitamínu D. Približne dve tretiny cholesterolu si vytvorí organizmus sám. Zvyšok mu dodáme stravou. Podstatné je, aký máte v tele pomer medzi takzvaným dobrým a zlým cholesterolom.

Dobrý cholesterol sa označuje skratkou HDL. Organizmus chráni pred chorobami. LDL cholesterol je považovaný za zlý. Vo veľkej miere zodpovedá za kôrnatenie tepien.  Ak ho máte v tele veľa, usádza sa na stenách ciev, zužuje ich a znižuje ich pružnosť.

Zákerné je, že ak máme zvýšený cholesterol v krvi nepociťujeme žiadne ťažkosti. Presné hodnoty odhalí len lekár zo vzorky krvi. U zdravého dospelého človeka by sa mala hodnota LDL cholesterolu pohybovať do 3,0 mmol/l. Ženy pred menopauzou majú zvyčajne nižšiu hladinu cholesterolu ako muži, lebo ich estrogén chráni pred ukladaním tuku. Keď hormonálna hladina v tele prirodzene klesne, dostaví sa menopauza a cholesterol začne byť aj pre nežnú časť populácie väčšia hrozba.

Najviac cholesterolu je v potravinách živočíšneho pôvodu. Ide nielen o mastné mäso, ale maslo, masť, údeniny, krevety či vysokotučné mliečne výrobky. Ovplyvňuje ho však aj negatívny stres, varujú odborníci. V mnohých prípadoch má na hladinu cholesterolu v krvi vplyv aj dedičnosť. Aby sa hladina upravila, je potrebnú upraviť stravovacie návyky a zmeniť životný štýl. Zvýšený cholesterol je základom pre vznik aterosklerózy. Následne prichádzajú komplikácie ako sú srdcový infarkt, náhla cievna mozgová príhoda, ischemická choroba dolných končatín či obličkových tepien.

 Znižovanie vysokej hladiny cholesterolu nie je krátkodobá záležitosť. Úprava stravovania musí byť radikálna.Na tanier patrí prevažne chudé mäso, ryby, veľa zeleniny a vlákniny. Mäso si pripravujte na pare, uduste ho alebo ugrilujte na rošte, nie však na priamom ohni! Výrazne obmedzte vyprážané i fritované jedlá. Obmedzte konzumáciu alkoholu. Kde-tu si môžete dopriať dva decilitre vína alebo jedno pivo, na tvrdý alkohol zabudnite.

Aspoň trikrát do týždňa športujte. Ideálne sú aeróbne aktivity od rýchlej chôdze cez beh až po aerobik. Záťaž pri cvičení nemusí byť vysoká, dôležitá je vytrvalosť. Športovať by ste mali minimálne 30 minút. Pohybom budete zároveň bojovať i proti stresu.
Od princípov zdravého životného štýlu by ste nemali upustiť ani po tom, čo sa vám hladina cholesterolu upraví. Keď sa vrátite k vyprážanému syru alebo ku klobáse, o pár mesiacov budete s cholesterolom bojovať opäť.
Ak sa diétou neupravia hodnoty cholesterolu v krvi po troch mesiacoch, pristupujeme k medikamentóznej liečbe. Môže trvať približne rok, ale v mnohých prípadoch ide aj o celoživotnú liečbu. Najmä ak patríte do rizikovej skupiny, ktorá už má zdravotné ťažkosti, prípadne máte zvýšený cholestrol v rodine. Pri liečbe sa využívajú takzvané statíny. Blokujú tvorbu cholesterolu priamo v pečeni. Hladinu LDL cholesterolu môžu znížiť o 20 až 60 percent. Ak je zvýšenie len mierne, využívajú sa takzvané fibráty.

V prípade zvýšenej hladiny cholesterolu a na prevenciu odporúčame použiť laserový prístroj BIOquant. Ovpyvňuje hladinu krvných tukov ako je LDL cholesterol a triglyceridy. Zabezpečuje postupné rozširovanie ciev. Znižuje viskozitu krvi – znižuje záťaž srdca. Zvyšuje schopnosť červených krviniek viazať a prenášať kyslík čo zlepšuje funkciu jednotlivých orgánov a metabolizmus.Predchádza vzniku krvných zrazenín – trombov.

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

Laser BIOquant NS


Laser BIOquant NS

Jedným zriešení pri prevencii alebo pomocníkom pri liečbe časti srdcovocievnych amozgovcievnych ochorení je zdravotnícka pomôcka, laserový prístroj BIOquant®NS. Je to zdravotnícka pomôcka vyvinutá na základe osvedčeného prístroja, ktorý vsúčasnosti používa viac ako 25 000 ľudí vrôznych krajinách Európy.

BIOquant®NS je prístroj určený na ožarovanie krvi laserovým svetlom vzdravotníckych zariadeniach aj vdomácnosti. BIOquant®NS môžete použiť tiež na regeneráciu ahojenie tkanív priamym ožarovaním tkaniva infračerveným svetlom.

Vytočte svoje koleso šťastia