5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Hyperlipidémia

 

Zvýšená hladina tukov v krvi - hyperlipidémia

 

Hyperlipidémia znamená zvýšenú hladinu lipidov (tukov), vrátane cholesterolu a triglyceridov v krvi. Hoci väčšina ľudí s hyperlipidémiou nemá žiadne príznaky, jej prítomnosť predstavuje zvýšené riziko ochorení srdcových (vencovitých) tepien, v dôsledku ich zhrubnutia alebo kôrnatenia. Ochorenie vencovitých tepien môže viesť k ischemickej chorobe srdca (ICHS), k angíne pektoris alebo k srdcovému infarktu. Postihnutie mozgových tepien môže viesť k porážke.

Tuky sú látky živočíšneho a rastlinného pôvodu, ktoré sú rozpustné v organických rozpúšťadlách a v podstate nerozpustné vo vode. Je veľa rozdielnych typov tukov (lipoproteínov). Krvné skúšky môžu určiť hodnoty najbežnejšie meraných lipoproteínov(tukov). Tuky delíme na tie, ktoré sa tvoria v tele samy a tie, ktoré sa doň dostávajú potravou. K jednoduchým tukom (lipidom) patria triglyceridy, cholesterol, mastné kyseliny, fosfolipidy, lipoproteíny a ďalšie. Naše telo ich potrebuje, pretože sú najväčším využiteľným zásobovateľom a zdrojom energie (majú viac než dvojnásobný energetický obsah ako cukry a bielkoviny). Ďalej sú hlavnými funkčnými zložkami bunkových membrán. Lipidy majú izolačné vlastnosti v podobe podkožného tuku, chránia vnútorné orgány pred mechanickým poškodením a stratou tepla, tvoria elektrickú izoláciu, obaly na neurónoch nervových buniek. Okrem toho sa podieľajú na tvorbe hormónov, prostaglandínov, žlčových kyselín, na transporte vitamínov A, D, E a K v lipoproteínových časticiach.

Hladinu tukov možno skoro vždy upraviť kombináciou diéty, znížením hmotnosti, cvičením, prípadne liečbou. Na liečbu nie je neskoro ani vtedy, keď sa už ochorenie tepien prejavilo; zníženie hladiny tukov u ľudí s týmto ochorením môže znamenať záchranu života.

Triglyceridy tvoria až 95 percent tukov v krvnej plazme a v zásobných tkanivách. Považujú sa za neutrálne tuky dôležité pre rôzne funkcie organizmu, ale prekročenie ich zdravých hodnôt je škodlivé. Krv sa stáva lepkavá a hustá, jej prietok sa spomaľuje, čo pomáha tvorbe krvných usadenín, a tie spôsobujú infarkt myokardu či mozgovú mŕtvicu. Ak má človek vysokú hladinu cholesterolu, toto riziko je ešte vyššie.

Mastné kyseliny v bežnej slovenskej kuchyni prevažuje veľa tukov, preto zdravotníci bijú na poplach a vyzývajú na znižovanie prijímaných tukov, teda aj na zmenu stravovacích návykov. Ak chceme znížiť hladinu cholesterolu, musíme tuky zredukovať. Tuky sa delia na nasýtené mastné kyseliny, ktoré sú obsiahnuté v údeninách, mlieku a v syroch a zvyšujú škodlivý LDL cholesterol. Iné sú nenasýtené mastné kyseliny z rastlinných olejov (olivový, kukuričný), rýb, sóje. Tie znižujú škodlivý LDL cholesterol a zvyšujú dobrý HDL cholesterol.

Pri zvýšenej hladine tukov a na prevenciu odporúčame použiť laserový prístroj BIOquant. Ovpyvňuje hladinu krvných tukov ako je LDL cholesterol a triglyceridy. Zabezpečuje postupné rozširovanie ciev. Znižuje viskozitu krvi – znižuje záťaž srdca. Zvyšuje schopnosť červených krviniek viazať a prenášať kyslík čo zlepšuje funkciu jednotlivých orgánov a metabolizmus. Predchádza vzniku krvných zrazenín – trombov.

 

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

Laser BIOquant NS


Laser BIOquant NS

Jedným zriešení pri prevencii alebo pomocníkom pri liečbe časti srdcovocievnych amozgovcievnych ochorení je zdravotnícka pomôcka, laserový prístroj BIOquant®NS. Je to zdravotnícka pomôcka vyvinutá na základe osvedčeného prístroja, ktorý vsúčasnosti používa viac ako 25 000 ľudí vrôznych krajinách Európy.

BIOquant®NS je prístroj určený na ožarovanie krvi laserovým svetlom vzdravotníckych zariadeniach aj vdomácnosti. BIOquant®NS môžete použiť tiež na regeneráciu ahojenie tkanív priamym ožarovaním tkaniva infračerveným svetlom.

Vytočte svoje koleso šťastia