5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Srdcový infarkt

 

Po srdcovom infarkte a na prevenciu odporúčame použiť laserový prístroj BIOquant. Ovpyvňuje hladinu krvných tukov ako je LDL cholesterol a triglyceridy. Zabezpečuje postupné rozširovanie ciev. Znižuje viskozitu krvi – znižuje záťaž srdca. Zvyšuje schopnosť červených krviniek viazať a prenášať kyslík čo zlepšuje funkciu jednotlivých orgánov a metabolizmus. Predchádza vzniku krvných zrazenín – trombov.

Keď človek dostane infarkt, časť jeho srdca odumrie, pretože sa preruší okysličenej krvi. Vždy sú pri tom porušené aj elektrické vlastnosti srdca a môžu vznikať arytmie, niekedy dokonca smrteľné. Prognóza je lepšia, ak je postihnutá iba malá časť svaloviny, najmä vzadu a vpravo a nie je poškodený systém zodpovedný za srdcový rytmus. Najhoršie sú infarkty ľavej komory, ktorá zabezpečuje rozvod krvi do celého organizmu. Infarkt, ktorý postihuje 40 a viac percent srdcovej svaloviny, vedie vo všeobecnosti k invalidite alebo smrti.

Srdce je však mimoriadne odolný orgán. Aj napriek tomu, že jeho časť odumrie, zvyšok neprestáva pracovať. Situáciu možno prirovnať k atlétovi s natrhnutým svalom na nohe. Kým sa sval neuzdraví, jeho výkonnosť sa zníži. Ak vaše srdce bolo poškodené, infarkt ho oslabil, a preto nemôže pumpovať toľko krvi ako predtým. Podobne ako poškodený sval na nohe, aj srdce potrebuje na uzdravenie odpočinok. Preto je veľmi dôležité nezaťažovať ho nadmerne, kým sa jeho stav nezlepší.

Postupne ako infarkt odoznieva, na poškodenom mieste sa začína vytvárať pevná jazva. Tento stav trvá zvyčajne 4 až 6 týždňov. Jeho dĺžka závisí od rozsahu poškodenia a vašej vlastnej uzdravovacej schopnosti. Preto lekári odporúčajú rozdielny rozsah aktivít pre každého pacienta po infarkte.

 

Srdcový infarkt - príznaky

  • Intenzívna bolesť alebo pocit tlaku za hrudnou kosťou, ktorá trvá dlhšie ako 15 minút.
  • Niekedy sa bolesť môže objaviť v oblasti žalúdka alebo v chrbte.
  • Bolesť vystreľuje z hrudníka do pleca, ruky, chrbta a čeľuste
  • Dýchavičnosť, niekedy aj mdloba
  • Nevoľnosť, vracanie, intenzívne potenie a úzkosť

 

 

Rizikové faktory srdcového infarktu, ktoré môžeme ovplyvniť:

  • Vysoký krvný tlak, to znamená hodnoty trvalo vyššie ako 140/90 Hg
  • Vysoká hladina cholesterolu v krvi
  • Cukrovka, najmä druhého typu, ktorá vzniká v dospelosti
  • Fajčenie – podľa odhadov spôsobuje 30 – 40 % úmrtí srdcový infarkt
  • Obezita

 

Ďalšie rizikové faktory predstavujú sedavý spôsob života, stres, vysoká hladina homocysteínu a fibrinogénu.

 

Čo robiť?

Pri objavení sa prvých príznakov, volajte záchrannú službu (č. 155). Nechoďte k lekárovi sami, ani nestrácajte čas volaním svojmu lekárovi. Tým, ktorý odkladajú volanie a berú tabletky proti páleniu záhy alebo čakajú, kým im bolesť prejde, často hrozí smrť. Ak aj prežijú, môžu mať trvalo poškodené srdce, ktoré by sa pri včasnom poskytnutí odbornej pomoci dalo zachrániť.
Kým príde sanitka, zhltnite acylpyrín s malým množstvom tekutiny a ak máte nitroglycerín, užite ho podľa návodu. Acylpyrín zabráni ďalšej tvorbe trombu, nitroglycerín rozširuje cievy a znižuje nároky na činnosť srdca. Rozhodne nič nejedzte ani nepite!

Rekonvalescencia a rehabilitácia

Pacienti by mali čo najskôr vstať z lôžka a pohybovať sa. Zvyčajne sú po týždni prepustení a zaradení do kardiologického programu, ktorý obsahuje súbor vybraných cvikov, poučenie o spôsobe stravovania, odporúčania týkajúce sa životosprávy a celkovú osvetu.

Rehabilitácia môže výrazne urýchliť vaše zotavovanie sa a môže zredukovať šance, že sa vaše srdcové problémy opäť v budúcnosti zopakujú. Počas rehabilitačného programu budete cvičiť na trenažéri, rotopede alebo chodeckej plošine. Postupne budete schopný prejsť na intenzívnejší program, ktorý vám umožní pracovať dlhšie aj náročnejšie.

 

 

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

Laser BIOquant NS


Laser BIOquant NS

Jedným zriešení pri prevencii alebo pomocníkom pri liečbe časti srdcovocievnych amozgovcievnych ochorení je zdravotnícka pomôcka, laserový prístroj BIOquant®NS. Je to zdravotnícka pomôcka vyvinutá na základe osvedčeného prístroja, ktorý vsúčasnosti používa viac ako 25 000 ľudí vrôznych krajinách Európy.

BIOquant®NS je prístroj určený na ožarovanie krvi laserovým svetlom vzdravotníckych zariadeniach aj vdomácnosti. BIOquant®NS môžete použiť tiež na regeneráciu ahojenie tkanív priamym ožarovaním tkaniva infračerveným svetlom.

Vytočte svoje koleso šťastia