5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Žilová nedostatočnosť

Chronická žilová nedostatočnosť

Pocity ťažkých a unavených nôh, tlak a teplo, kŕče či „mravčenie“ v dolných končatinách sú prvými príznakmi vzniku ochorenia žilového systému. Ak sa tieto symptómy opa­kujú, ide o chronickú žilovú nedostatočnosť, ktorá súvisí s porušením cirkulácie krvi v žilách a jej návratom z nôh späť do srdca. Tento fyzikálny jav je začiatočným prejavom možných problémov v ciev­nom systéme, na ktorý pôsobí gravitácia. V dôsledku upchatia (trombózy) alebo rozšírenia žíl (varixy) a následnej nedostatočnosti žilových chlopní žily nie sú schopné odvádzať krv z nôh a obmedzeným odtokom krvi z končatiny vzniká pretlak krvi v hlbokých žilách. Porušené  vnútorné steny žíl  spôsobujú únik tekutín do okolitého tkaniva, čím dochádza k vzniku opuchov, porušeniu steny žiliek a vlásočníc a k zápalu podkožia. Vznikajú zmeny na koži, mení sa vzhľad nôh, pokožka stráca svoju pružnosť a objavujú sa žilové „metličky“, prípadne výrazné vyklenuté žily. Podcenenie prvých príznakov ochorenia často vedie k jeho zhoršeniu a potrebe riešiť ho chirurgicky.

Príčiny vzniku žilovej nedostatočnosti

. Na vznik ochorenia má vplyv niekoľko faktorov. Hoci nie je známy gén, ktorý ho spôsobuje, jeho vznik je ovplyvnený dedičnosťou. Okrem genetickej predispozície u žien vzniká často počas tehotenstva, čo je spôsobené zvýšením telesnej hmotnosti a hormonálnymi zmenami. Ďalšie hormonálne zmeny súvisiace napríklad s menopauzou a s užívaním antikoncepcie takisto prispievajú k zhoršeniu príznakov žilovej nedostatočnosti a rozvoju kŕčových žíl. Závažným faktorom, ktorý sa týka aj mužov, je fajčenie. Popri škodlivosti na dýchacie ústrojenstvo a tráviaci trakt fajčenie poškodzuje srdce a cievy. V žilách sa vytvárajú škodlivé oxidačné látky spôsobujúce poškodenie stien žíl, ktoré sú náchylné na rozširovanie. Chlopne strácajú svoju pružnosť a žily sa rozširujú aj pri nadváhe.

Aké sú spôsoby liečby?

Predchádzať ochoreniu a liečiť už vzniknuté ochorenie dolných končatín je dôležité pre zvýšenie kvality života. Pri chronickej žilovej nedostatočnosti odborníci odporúčajú viaceré spôsoby liečby. Pri všetkých formách žilových ochorení je správnou liečbou možné ovplyvniť a zmierniť len príznaky už existujúceho ochorenia, samotné ochorenie väčšinou odstrániť nemožno. Lokálna liečba pomocou gélov, krémov a sprejov pôsobí na žilový systém len povrchovo a symptómy ochorenia zmierňuje iba krátkodobo. Avšak nezabráni zhoršovaniu ochorenia. Systémová liečba môže byť napríklad laserová terapia.. Laserové svetlo presnej vlnovej dĺžky pôsobí priaznivo na cievny systém, podporuje lepšiu pohyblivosť krviniek a lepšie okysličovanie všetkých orgánov .

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

Laser BIOquant NS


Laser BIOquant NS

Jedným zriešení pri prevencii alebo pomocníkom pri liečbe časti srdcovocievnych amozgovcievnych ochorení je zdravotnícka pomôcka, laserový prístroj BIOquant®NS. Je to zdravotnícka pomôcka vyvinutá na základe osvedčeného prístroja, ktorý vsúčasnosti používa viac ako 25 000 ľudí vrôznych krajinách Európy.

BIOquant®NS je prístroj určený na ožarovanie krvi laserovým svetlom vzdravotníckych zariadeniach aj vdomácnosti. BIOquant®NS môžete použiť tiež na regeneráciu ahojenie tkanív priamym ožarovaním tkaniva infračerveným svetlom.

Vytočte svoje koleso šťastia