5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Studené nohy

 

V prípade, že máte studené nohy odporúčame Vám použiť prístroj BIOquant NS. Využívame najmä jeho vazodilatačný účinok(účinok rozširujúci krvné riečisko, zlepšujúci prekrvenie.

Studené končatiny je vážny problém nielen pre nepríjemný pocit, ťažko sa vykonáva akákoľvek činnosť. Ak vás tento problém trápi nezávisle od ročného obdobia, neviete sa zohriať nech robíte čokoľvek, vtedy nastáva problém. Môže to byť sprievodný jav zlého prekrvenia končatín, alebo varovný signál nejakého iného ochorenia. Hľadanie skutočného dôvodu býva veľmi zdĺhavé, ale netreba sa nechať odbiť vetami typu, že týmto problémov trpí mnoho ľudí, alebo, že sa máte lepšie obliekať... práve tieto vety o obliekaní zvykneme počúvať od svojho okolia, avšak pravda je taká, že človek, ktorý trpí týmto problémom si môže na seba obliecť čokoľvek a problém nezmizne.

 

Čo môžu ešte signalizovať studené nohy?

■ cievnu alebo srdcovocievnu príčinu
■ vysoký krvný tlak
■ Poruchy metabolizmu(látkovej výmeny)
■ poruchy funkcie nadobličiek
■ anémiu(chudokrvnosť)
■ blokády chrbtice
■ anorexia

Stres a strach nás ochladzujú

Ak sa niečoho veľmi bojíme alebo sa zľakneme, keď sa dostaneme do stresovej situácie, výsledok je rovnaký – studené ruky a nohy. Periférne tepny v týchto oblastiach sa stiahnu a tento kŕč spôsobí dočasné nedokrvenie prstov, ktoré sa dokrví zhruba 20 minút po upokojení. Emocionálna pohoda totiž predstavuje dôležitý zdroj tepla. Lekárovi sa treba zveriť najmä vtedy, ak sa príznaky tohto syndrómu prejavia z ničoho nič alebo máte aj ďalšie problémy. „K bežným vyšetreniam odporúčame kontrolu krvného tlaku, EKG, krvné testy, sonografické vyšetrenie ciev, ale aj dôkladné endokrinologické či chirurgické vyšetrenia.

 

Čo pomáha, ak máte studené nohy?

 • Doprajte si správny pitný režima jedálny lístok plný vitamínov.
 • Vyhnite sa stresu a odpočívajte.
 • Dožičte si teplý kúpeľ a suchú masáž kefou od nôh smeromk srdcu.
 • Športujte a postupne sa otužujte.
 • Nefajčite a nekonzumujte alkoholické nápoje.
 • Doma noste vlnené ponožky a používajte termofor.
 • Vyhnite sa úzkemu oblečeniu.
 • Namiesto sladkostí si doprajte datle, kokos a pistácie.
 • Vyhnite sa studeným nápojoma zmrzline.
 • Doprajte si saunu či akupunktúru.
 • Pravidelná rehabilitácia

 

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

Laser BIOquant NS


Laser BIOquant NS

Jedným zriešení pri prevencii alebo pomocníkom pri liečbe časti srdcovocievnych amozgovcievnych ochorení je zdravotnícka pomôcka, laserový prístroj BIOquant®NS. Je to zdravotnícka pomôcka vyvinutá na základe osvedčeného prístroja, ktorý vsúčasnosti používa viac ako 25 000 ľudí vrôznych krajinách Európy.

BIOquant®NS je prístroj určený na ožarovanie krvi laserovým svetlom vzdravotníckych zariadeniach aj vdomácnosti. BIOquant®NS môžete použiť tiež na regeneráciu ahojenie tkanív priamym ožarovaním tkaniva infračerveným svetlom.

Vytočte svoje koleso šťastia