5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Diabetická noha

 

V prípade diabetickej nohy odporúčame použiť prístroj BioTorus LT100. využívame najmä jeho jeho hojivé a regeneračné účinky. Tiež účinky stimulačné a vazodilatačné(zlepšujúce prekrvnenie)

Ako diabetická noha je označované postihnutie dolných končatín u diabetikov. Jedná sa o veľký problém nielen z hľadiska medicínskeho, ale aj spoločenského a ekonomického. Vysoký počet amputácii a dlhodobé pobyty pacientov v nemocniciach presunuli tento problém do popredia všeobecného záujmu. Štatistické údaje potvrdzujú, že viac ako 10 % diabetikov trpí syndrómom diabetickej nohy.

Príčinami vzniku diabetickej nohy sú  postihnutia nervov, hypoglykémia(znížená hladina cukru v krvi), postihnutie cievneho systému, ale aj napr. pôsobenie tlaku na nohu. Zvlášť rizikoví sú pacienti so senzorickou neuropatiou, u týchto pacientov je porušená vibračná citlivosť , pacienti majú tiež narušené vnímanie tlaku a teploty. Ľahko dochádza k otlakom, popáleninám, drobným úrazom. Diabetická noha diabetika nebolí, preto nohám nevenuje pozornosť a neošetrí si drobné poranenia. Ľahko vznikajú sekundárne infekcie, ktoré nespôsobujú bolesť, sú podceňované a problém sa môže vyvinúť do takých rozmerov, že jediným riešením je amputácia.

Ďalšou rizikovou skupinou sú pacienti s motorickou neuropatiou(nerovnomerná svalová slabosť končatín) Dochádza k stiahnutiu, zmenšeniu drobných svalov nohy a k trvalému ohnutiu prstov (kladivkovité prsty), na ktorých ľahšie vznikajú otlaky a defekty a mení sa tvar nohy.

Neuropatické vredy sa tvoria v miestach maximálneho tlaku na chodidle, najčastejšie v oblasti pätovej kosti a nad hlavičkami priehlavkových kostí.

Nohy diabetikov sú teplé , ale menej prekrvené, často na nich vznikajú opuchy, ktoré dokresľujú obraz ochorenia. U diabetikov je znížená tvorba potu, koža na nohách je tým menej elastická a je náchylnejšia k tvorbe trhliniek a poranení. Preto je veľmi dôležité pri kontrolách rizikových pacientov pravidelne a často vyšetrovať i nohy.

Denná starostlivosť o nohy

 • dvakrát až trikrát týždenne urobte si kúpeľ nôh ( približne 3 minúty pri teplote vody 30 - 35° C)
 • pri kúpeli nôh nepoužívajte žiadne prísady s obsahom alkoholu (dbajte na etikety na obaloch výrobkov), napr. harmančekové koncentráty často obsahujú alkohol
 • nepoužívajte mydlo, pretože príliš vysušuje pokožku, vhodnejšie sú čistiace emulzie bez obsahu mydla
 • po kúpeli dôkladne nohy vysušte, dbajte predovšetkým na to, aby ste poriadne vysušili i priestor medzi prstami
 • suchá, šupinatá koža na nohách je znamením, že Vaše nohy sú príliš vysušené
 • starostlivo si každý deň namažte nohy krémom - používajte mastné krémy
 • ošetrujte pravidelne zatvrdlú kožu na nohách pemzou (pemzu často obmieňajte, aby ste zamedzili vzniku plesňových ochorení)
 • nie je vhodné používať nepriedušné náplasti na kurie oká a odreniny
 • nechty na nohách pravidelne zabrusujte pilníkom, je to lepšie ako ich strihať
 • nechty zabrusujte rovno, tzn. na krajoch ich príliš neskracujte, inak by ľahko zarastali

 

 

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

BioTorus LT-100


BioTorus LT-100

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti (analgetický efekt), účinky uvoľňujúce svalové kŕče, protiopuchové účinky (protiedémové), hojivé a protizápalové účinky, tiež účinky regeneračné a účinky zlepšujúce prietok krvi (vazodilatačné). Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

BioTorus LT-100

 • Výnimočná konštrukcia - váha prístroja je len 850 gramov,
 • Možnosť pripojiť externý (vonkajší) aplikátor, a tým umožniť používanie prístroja u dvoch osôb naraz, prípadne pôsobiť na dve rozličné miesta u tej istej osoby,
 • Ako jediný prístroj v EU umožňuje použiť na každý z aplikátorov iný pracovný program
 • Prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
 • Plynulá regulácia intenzity (sily) magnetického poľa a tým možnosť použitia prístroja i u ľudí citlivých na magnetické pole, alebo u malých detí, ktorým postačuje nižšia intenzita,
 • Možnosť nastavenia doby terapie od 20 do 60 minút podľa potreby alebo diagnózy,
 • Liečebný dosah magnetického poľa až 45 cm od stredu prístroja (liečebné účinky obsiahnu väčšiu časť organizmu ako u iných prístrojov.
Vytočte svoje koleso šťastia