5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Tenisový lakeť

 

 

Myslíte si, že tenisový lakeť sa týka len športovcov?

Bolesťou a stratou ohybnosti v oblasti lakťa trpí mnoho ľudí, ktorí s tenisom veľa spoločné nemajú. Tzv. tenisový lakeť je bolestivý a obmedzujúci zápal šľachy vonkajšieho lakťa spôsobený zväčša opakovaným preťažením svalov ramena a predlaktia. Podobne ako "golfový lakeť " na vnútornej strane vie potrápiť ľudí každého veku a rôznych profesií. Človek má kvôli bolesti problém obliecť sa a vykonávať často aj jednoduché úkony.

Ako dosiahnuť úľavu?

Väčšina ľudí nevie ako s diagnózou bojovať. Najčastejšie začnú sami pomocou rôznych mastičiek a gélov v kombinácii s liekmi proti bolesti. Neskôr väčšinou navštívia lekára a ten im pravdepodobne odporučí rehabilitačnú liečbu. Jedným zo spôsobov ako si zlepšiť pohyblivosť ruky a potlačiť bolesť aj v pohodlí domova je magnetoterapia. Domáci zdravotnícky prístroj UltiCare LT-99 lieči magnetickým poľom. Bez vedľajších účinkov zlepšuje prúdenie krvi, regeneráciu buniek, zbavuje bolestí a znižuje potrebu liekov. Referencie zákazníkov TU. 

Zbavte sa bolestí a nepohody

Každý chce byť zdravý a chce žiť normálny život bez bolestí a liekov. Urobte za pomoci magnetoterapie svoj život hodnotným a kvalitným. Zlepšite pohyblivosť ruky a zbavte sa bolesti pomocou prístroja UltiCare LT-99. Vyskúšajte jeho účinok nezáväzne a zadarmo v pohodlí vlastného domova.

 

Viac o tenisovom lakti:

Tenisový lakeť /laterálna epikondylitída/ je bolestivý stav vonkajšej strany lakťového kĺbu. Táto typická bolesť je spôsobená zápalovou reakciou úponu šliach svalov predlaktia, ktoré ohýbajú zápästie a ruku smerom nahor /extenzory/. Epikondyl je kostný výbežok ramennej kosti, ktorý sa dá dobre nahmatať na vonkajšej aj vnútornej strane lakťa. Na toto miesto sa upínajú svaly predlaktia.

Aká je príčina vzniku a u koho najčastejšie vzniká?

Laterálna epikondylitída je často označovaná ako tenisový lakeť. Trápi tenistov najmä pri backhandovom údere. Príčinou vzniku je nepravidelné nárazové hranie , zlé technické zvládnutie úderu a nesprávna výstroj.

Paradoxne veľmi často vzniká u  nešportovcov po rôznej opakovanej aktivite, ktorá nadmerne zaťaží svaly predlaktia /maľovanie bytu, skladanie nábytku alebo strihanie stromov/. Niekedy je počiatočným momentom bežné udretie vonkajšej časti lakťa  o stenu alebo zárubňu dverí. Takto vzniká pomliaždenie a natrhnutie úponu šliach predlaktia s následnou obrannou zápalovou reakciou a bolestivým syndrómom. Tenisový lakeť môže vzniknúť v každom veku, ale najčastejšie trápi skupinu ľudí vo veku 35-50 rokov. Postihuje rovnako obe pohlavia.

Ako sa tenisový lakeť diagnostikuje?

Základom diagnostiky je podrobná anamnéza – popis vzniku a chronológia ťažkostí. Klinické vyšetrenie s manévrami provokujúcimi bolesť v oblasti laterálneho epikondylu dopĺňa stanovenie diagnózy. Bolestivosť je veľmi typická a varíruje od miernej bolesti pri tlaku na epikondyl až po výraznú pichavú bolesti pri pohybe predlaktia od tela a nahor, alebo pri dvíhaní ťažších predmetov. RTG vyšetrenie väčšinou nepreukáže patologické zmeny. Podrobnejšiu diagnózu stanovujeme USG vyšetrením a MRI- magnetickou rezonanciou.

Aká je liečba?

Komplexná konzervatívna liečba prináša vo väčšine prípadov úspech.

•  Najdôležitejšie je šetrenie hornej končatiny pri zachovaní bežných denných aktivít.

•  Medikamentózna liečba nesteroidnými antiflogistikami - NSA v perorálnej forme      v kombinácii lokálnej aplikácie protizápalových mastí.

•  Fyzikálna terapia –elektroliečba, laser, magnetoterapia, cryoterapia, bioptronová lampa.

•  Po ustúpení bolesti je potrebné svaly a šlachy predlaktia roztiahnuť a následne posilniť

Ako sa lieči chronický stav bolesti?

Ak pretrváva bolestivosť po 6-8 týždňoch liečby hovoríme o chronickom stave. V týchto prípadoch sa často pristupuje ku aplikácii kortizonovej injekcie do bolestivej oblasti. Táto injekcia je veľmi účinná a populárna , avšak opakované aplikácie injekcie prinášajú negatívne následky v štruktúre šľachy.

Kedy je potrebná operačná liečba a koľko trvá rekonvalescencia?

Po vyčerpaní komplexnej konzervatívnej liečby a pretrvávaní ťažkostí viac ako 6-12 mesiacov je vhodná operačná liečba. Pred vlastnou operáciou je potrebná podrobná diagnostika lakťového kĺbu vrátane RTG a MRI.

V chronických prípadoch býva často poškodený aj lakťový kĺb v ktorom sa zápal udržuje. V týchto prípadoch je operačné uvoľnenie napätia v šľache a odstránenie poškodeného tkaniva doplnené o artroskopickú operáciu lakťového kĺbu. Návrat do športových aktivít je po cca 3 -5 mesiacoch od operácie. Pred začatím plnej športovej aktivity je dôležité roztiahnutie a posilnenie oslabených svalov predlaktia .

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

UltiCare LT-99


UltiCare LT-99

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti, uvoľňujúce svalové kŕče, hojivé, protizápalové účinky a účinky zlepšujúce prietok krvi. Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

UltiCare LT-99

  • prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
  • prístroj môžete použiť i cez odev, sádru, alebo dlahu,
  • jednoduchá obsluha, vhodný pre seniorov aj malé deti,
  • môžete ho používať aj pri kovových implantátoch v tele,
  • môžete sa liečiť kedykoľvek a kdekoľvek 365 dní v roku,
  • nemá žiadne známe vedľajšie účinky,
  • liečba je absolútne bezpečná,
  • samočinné vypnutie po ukončení liečebnej procedúry.
Vytočte svoje koleso šťastia