5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Syndróm karpálneho tunela

 

Pre syndróm karpálneho tunela je vhodné použiť prístroj UltiCare LT99, pretože pulzné magnetické pole má na toto ochorenie veľmi priaznivý účinok. Je potrebná niekoľko týždňová liečba. Najskôr použijeme analgetický(účinok proti bolesti) efekt prístroja, neskôr využijeme najmä hojivý a protiopuchový efekt prístroja UltiCare LT99

Karpálny tunel je kanál zápästia, t.j. priestor medzi kosťami a väzmi zápästia, cez ktorý prechádza stredový nerv. Syndróm kanála zápästia vzniká, keď dochádza k stlačeniu (kompresia) nervu. Je to bežné ochorenie ruky a častejšie postihuje ženy než mužov.

 Príznaky:

 • mravčenie alebo pálenie (pa­restézia),
 • bolestivosť alebo znecitlivenie ruky, ktoré sa v typickom prípade zhoršuje v nocí,
 • neobratnosť a zoslabnutosť ru­ky,
 • slabá schopnosť uchopiť niečo rukou a pritiahnuť palec krížom cez dlaň k ostatným prstom,
 • bolestivé zápästie, predlaktie alebo rameno

U tehotných žien môže vzniknúť syndróm kanála zápästia v dôsledku nadmerného množstva tekutín v tkanivách. Dlaha pomáha znehybniť zápästie a zmierniť príznaky.

Príčiny:

Syndróm kanála zápästia môže spôsobiť každý stav, pri ktorom dochádza k jeho zúženiu, opuchu alebo zadržiavaniu tekutín.

Možné príčiny:

hormonálne zmeny, obezita, cukrovka, reumatoidná artritída alebo dna, akromegália - zväčšenie kostí vplyvom abnormality podmozgo­vej žľazy, nedostatočná činnosť štítnej žľazy (hypotyreóza), zlyhanie obličiek, alkoholizmus

- amyloidóza - zriedkavá choro­ba, pri ktorej sa hromadia abnor­málne bielkoviny v tkanivách a or­gánoch, Pagetova choroba, chronické ochorenie kostí postihujúce starších ľudí - kosti hrubnú a deformujú sa, nádory - napríklad tukové (li­pómy), gangliá (cysty naplnené tekutinou - vznikajú v šľachových pošvách), tlačiť na nerv môžu i deformácie zápästia po zlomeni­nách alebo ťažkom pomliaždení, ručné narábanie vibrujúcimi nástrojmi (syndróm kanála zápästia vyvoláva zriedka)

Liečba

Ak je to možné, lieči sa základ­ná príčina. Obéznych pacientov treba nabádať aby schudli, tí s hypotyreózou by mali dostávať náhradnú hormonálnu liečbu.

Protizápalové lieky pomáhajú zmierniť opuch šliach a tlak na zápästie pri reumatoidnom zá­pale kĺbov.

Nosenie ľahkej dlahy počas spánku - drží zápästie mierne vysunuté dopredu a odstraňuje nočnú bolesť.

Niekedy sa predpisujú močo­pudné lieky (diuretiká), ktoré zbavia organizmus nadbytočných tekutín.

Steroidové injekcie do kanál a zápästia prinášajú úľavu, no mu­sia sa podávať veľmi opatrne. Osobitne dôležité je nezasiah­nuť stredový nerv. Každé zlepšenie býva len dočasné.

V úporných prípadoch sa pri­stupuje k chirurgickej liečbe, ktorá zníži tlak na veľký stre­dový nerv.

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

UltiCare LT-99


UltiCare LT-99

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti, uvoľňujúce svalové kŕče, hojivé, protizápalové účinky a účinky zlepšujúce prietok krvi. Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

UltiCare LT-99

 • prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
 • prístroj môžete použiť i cez odev, sádru, alebo dlahu,
 • jednoduchá obsluha, vhodný pre seniorov aj malé deti,
 • môžete ho používať aj pri kovových implantátoch v tele,
 • môžete sa liečiť kedykoľvek a kdekoľvek 365 dní v roku,
 • nemá žiadne známe vedľajšie účinky,
 • liečba je absolútne bezpečná,
 • samočinné vypnutie po ukončení liečebnej procedúry.
Vytočte svoje koleso šťastia