5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Morbus Sudeck - Sudeckov syndróm

V prípade Sudeckovho syndrómu-Morbus Sudeck odporúčame použiť čo najskôr prístroj Ulticare LT99 maxi.  Prekryť miesto postihnutia a pri bolesti využiť najmň analgetický efekt prístroja(pôsobenie proti bolesti) v medzi období najmä stimulačné účinky prístroja

Morbus Sudeck je bolestivé ochorenie jednej alebo viacerých končatín, ktoré v konečnom štádiu vedie k strate funkcií postihnutej telesnej časti spôsobenej stuhnutím kĺbu a scvrknutím kože, šliach a svalov. Ochorenie bolo pomenované podľa Hamburgského chirurga Paula Sudecka (1866 – 1945), ktorý ho opísal okolo roku 1900. Väčšinou ide o následok ľahkého poranienia alebo operatívneho zákroku, ktoré je spojené s kožnými zmenami, opuchom a poruchami pohybu a v konečnom štádiu môže viesť ku kompletnej strate funkcie postihnutej končatiny.

Príčiny

Morbus Sudeck sa vo väčšine prípadov objavuje po často nepatrných zraneniach alebo po operácii. V mnohých prípadoch tomuto ochoreniu predchádza dlhšie znehybnenie. Fyzická príčina tohto ochorenia nemohla byť doteraz dokázaná, existujú však rôzne teórie o jeho vzniku: Veľká časť lekárov sa domnieva, že ide o poruchu vo vedení bolesti v centrálnom nervovom systéme, ktorá vedie k nadmernej reakcii sympatika, časti nervového systému neovplyvniteľného vôľou.

Symptómy

Pri morbus Sudeck sa typicky objavujú niekoľko týždňov po často len malichernom zranení, operácií alebo znehybnení nepomerne silné bolesti v postihnutej končatine v spojení s jedným alebo viacerými symptómami:

 • Bolesť

Bolesť je najdôležitejším symptómom morbus Sudeck. Je opisovaná ako veľmi silná, trvalá, pálivá a hlboká a môže sa zosilniť záťažou, pohybom a u mnohých pacientoch už najmenším dotykom. Často pribúdajú ešte aj nepríjemné pocity ako mravčenie.

 • Kožné zmeny

Na postihnutej časti tela sa človek sčasti viac potí alebo mu je viac zima (husia koža). Rast chlpov môže byť zosilnený, nechty v postihnutej oblasti môžu byť lámavé a rast nechtov môže byť spomalený alebo urýchlený. Koža sa pociťuje ako horúca alebo studená. Sfarbenia kože siahajú od bielych fľakov až k červenkastým a modrastým zmenám. V spojení s morbus Sudeck sa môžu objaviť iné najrozličnejšie kožné zmeny ako vredy, pustuly alebo vyrážky.

 • Opuch

Opuch sa za normálnych okolností obmedzuje na bolestivú časť tela a je typicky ostro ohraničený smerom k prostriedku oblasti.

 • Porucha hybnosti

Pohyblivosť postihnutej končatiny je pri morbus Sudeck na jednej strane obmedzená bolesťou, na druhej strane dochádza k zmeraveniu kĺbov. Okrem toho sa môže objaviťchvenie a svalové kŕče. V najhoršom prípade vedie zvýšené svalové napätie k úplému zmeraveniu prstov rúk alebo nôh.

 

Terapia

Pre vyhliadky na uzdravenie pri morbus Sudeck je rozhodujúci začiatok liečby pod opaterou skúseného odborného lekára. Vo Švajčiarsku sú to väčšinou odborní lekári pre reumatológiu, v Nemecku skôr anesteziológovia, ortopédi alebo, aj keď zriedkavejšie, neurológovia. Všetky terapeutické metódy majú za cieľ zlepšiť pohyblivosť končatiny. Liečba by mala od začiatku brať ohľad tak na fyzické ako aj na psychické faktory ochorenia.

Na koniec upozorňujeme na to, že liečba teplom môže ťažkosti zhoršiť, a preto od nej odrádzame.

 

 

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

UltiCare LT-99


UltiCare LT-99

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti, uvoľňujúce svalové kŕče, hojivé, protizápalové účinky a účinky zlepšujúce prietok krvi. Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

UltiCare LT-99

 • prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
 • prístroj môžete použiť i cez odev, sádru, alebo dlahu,
 • jednoduchá obsluha, vhodný pre seniorov aj malé deti,
 • môžete ho používať aj pri kovových implantátoch v tele,
 • môžete sa liečiť kedykoľvek a kdekoľvek 365 dní v roku,
 • nemá žiadne známe vedľajšie účinky,
 • liečba je absolútne bezpečná,
 • samočinné vypnutie po ukončení liečebnej procedúry.
Vytočte svoje koleso šťastia