5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Implantáty

 

V prípade implatnátov, či už pri zlomeninách alebo v podobe kovových náhrad odporúčame použiť prístroj BioTorus LT100. Využívame najmä jeho hojivé a regeneračné účinky, ktoré pomáhajú rýchlejšiemu a kvalitnešiemu hojeniu. Následne jeho protizápalové pôsobenie. Prístroj BioTorus je jeden z mála prístrojov pre fyzikánu terapiu, ktorý je možné v prípade kovových implantátov.

Dnes sa pri riešení mnohých problémov najmä pohybového aparátu využívajú rôzne implantáty a kovové náhrady. Okrem toho sa  stomatológii používajú zubné implatnáty.

Zlomeniny a osteosyntéza

Osteosyntéza je operačná liečba zlomenín pri ktorej sa využíva fixácia zlomeniny fixačným materiálom (drôty, klince, skrutky a podobne) zväčša z nehrdzavejúcej ocele, najnovšie z titanu.  

Umelé náhrady

Náhradou  sa myslí napríklad náhrada horného konca stehennej kosti po jeho zlomení. Vzhľadom k tomu, že tento typ zlomeniny sa často vykytuje vo vyššom veku, kde je zvyčajne opetrebovaná aj chrupavka(artróza), je to riešenie aj tohto problému pacienta. Dnes sa najčastejšie používajú náhrady bedrového kĺbu, kolena, ramena a lakťa.

 

Materiály

Materiálov, ktoré sa používajú na výrobu náhrad je veľa, základné sú však tri typy. Antikorová oceľ, ktorej sa odborne hovorí nehrdzavejúca oceľ, čo je podobný materiál, z akého máme doma hrnce.

Novšie materiály sú špeciálne kobaltové zliatiny, ktoré majú väčšiu odolnosť, a najnovšie titánové, ktoré sú ešte ľahšie. Svojou hmotnosťou sa približujú hmotnosti kosti, ktorá je relatívne ľahká, pretože je porézna. Dôležité je aj to, ako sa materiál správa pri zaťažení. Preto je dobré, aby boli mechanické vlastnosti implantátu podobné mechanickým vlastnostiam kosti, aby pri zaťažení nevznikali nesúrodosti.  

V niektorých typoch nehrdzavejúcej ocele však býva nikel, na ktorý môžu vznikať alergie, a niektoré štúdie dokonca vravia, že je karcinogénny. To všetko je vecou výskumu. Telo je totiž pomerne agresívne prostredie, kde nie je len voda, ale sú tam aj soli a chloridy, o ktorých vieme, že sú veľmi agresívne na kovy a iné materiály.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

BioTorus LT-100


BioTorus LT-100

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti (analgetický efekt), účinky uvoľňujúce svalové kŕče, protiopuchové účinky (protiedémové), hojivé a protizápalové účinky, tiež účinky regeneračné a účinky zlepšujúce prietok krvi (vazodilatačné). Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

BioTorus LT-100

  • Výnimočná konštrukcia - váha prístroja je len 850 gramov,
  • Možnosť pripojiť externý (vonkajší) aplikátor, a tým umožniť používanie prístroja u dvoch osôb naraz, prípadne pôsobiť na dve rozličné miesta u tej istej osoby,
  • Ako jediný prístroj v EU umožňuje použiť na každý z aplikátorov iný pracovný program
  • Prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
  • Plynulá regulácia intenzity (sily) magnetického poľa a tým možnosť použitia prístroja i u ľudí citlivých na magnetické pole, alebo u malých detí, ktorým postačuje nižšia intenzita,
  • Možnosť nastavenia doby terapie od 20 do 60 minút podľa potreby alebo diagnózy,
  • Liečebný dosah magnetického poľa až 45 cm od stredu prístroja (liečebné účinky obsiahnu väčšiu časť organizmu ako u iných prístrojov.
Vytočte svoje koleso šťastia