5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Bolesti svalov

V prípade bolesti krížov odporúčame použiť prístroj UltiCare LT99. Využívame najma jeho účinky uvolňujúce svalové kŕče(myorelaxačné účinky), protizápalové a regeneračné. Tiež využívame vazodilatačný účinok, t.j. účinok rozširujúci krvné riečisko a zabezpečujúci lepšie prekrvenie tkaniva.

Svalová sústava je spolu s kostrou základom pohybového ústrojenstva, ktorý je zodpovedný za pohyb jednotlivých častí tela. Sila svalu závisí na počte svalových vlákien, z ktorých je sval zložený. Pri nedostatku fyzickej aktivity dochádza k ochabnutosti svalstva. Zvýšená aktivita takto netrénovaných svalov alebo ich prechladnutia tak často vedie k vzniku ťažkostí: natiahnutie svalu, svalové kŕče doprevádzané veľkou bolesťou. V horšom prípade pri vyššej záťaži môže dôjsť k natrhnutiu svalu.

Svalové kŕče sú spôsobené nahromadením kyseliny mliečnej v svalovine. Tým je blokovaná regenerácia svalu a dochádza k bolesti. Bolesti svalov môžu byť tiež spôsobené mnohými ďalšími faktormi. Patrí medzi ne porucha hospodárenia s minerálmi (spôsobená napr. nedostatkom horčíka a draslíka), poruchy prekrvenia, reuma, horúčkové stavy, zlé postavenie chrbtice. Okrem telesných príčin môžu byť bolesti svalov tiež vyvolané stresom, úzkosťou a inými nepriaznivými psychickými stavmi.

Zápal šliach sa prejavuje najprv svrbením, ľahkou bolesťou, neskôr je postihnuté miesto citlivé na dotyk a trvalo bolestivé. Typickým zápalom šľachových úponov je tzv. tenisový lakeť. Jedná sa o zápal šľachových úponov na ramennej kosti a typicky sa prejavuje silnou bolesťou lakťového kĺbu. Príčinou vzniku je jednostranné zaťažovanie, ku ktorému dochádza pri rade ľudských činností (nielen športu). Preťažením pravdepodobne dochádza k poruche mikrocirkulácie, na prechode šľachy do kosti. V oblasti úponov potom dochádza k rozvoju zápalu s charakteristickými bolestivými prejavmi.

Príčinami väššiny zápalov a bolesťou šliach a svalov býva náhle zväčšenie aktivity svalov, nedostatočné zahriatie a preťaženie svalov pred záťažou (najmä na dolných končatinách), dlhodobé nadmerné preťažovanie určitej svalovej skupiny a šľachových úponov tzv. jednostranná záťaž. Ďalej tiež nevhodná obuv, náhly úbytok svalovej hmoty, ale tiež dehydratácia, stres či oslabenie organizmu. Následkom týchto stavov dochádza k opuchu svalov, následnému tlaku a bolesti.

Liečba a prevencia zápalov šliach a svalov

Základom liečby zápalu šliach a svalov je šetrenie postihnutej oblasti a potlačenie zápalového pochodu. Veľmi účinné sú fyzikálne metódy liečby. Aplikácia podporuje cirkuláciu krvi a napomáha obnove a regenerácií buniek. Zmierňuje bolesť svalstva, odstraňuje svalové kŕče a zápalové stavy. Vplyvom zápalu často dochádza k blokádam a obmedzeniam pohybu v príslušnom kĺbe. Zlepšenie cirkulácie krvi a metabolické aktivity v postihnutej oblasti pomáhajú hojeniu zápalu. Výhodou je, že fyzikálne metódy môžu byť bez problémov kombinované s ktoroukoľvek liečebnou metódou. V niektorých prípadoch sa robia obstreky kortikosteroidami, tie síce urýchlia vstrebávanie zápalu, ale tiež prispievajú k degenerácií. Preto sú vhodnejšou voľbou fyzikálne metódy liečby.

Dôležitou súčasťou liečby je rehabilitácia, ktorá by mala byť zameraná na postupné uvoľňovanie a preťahovanie svalstva, prípadne odblokovanie kĺbov.

Vyvážená a hodnotná strava je dôležitou zložkou pre predchádzanie i liečbu zdravotných problémov. Pri zápalových procesoch vo svalstve pomáha konzumácia čerstvej zeleniny, pitie ovocných štiav a bylinných čajov. Pri zvýšenej telesnej námahe dochádza k zvýšenej potrebe horčíka, draslíka a vápnika. Preto je vhodné ich úbytok kompenzovať zvýšenou konzumáciou potravín bohatých na tieto minerály.

Aktívny pohyb je jedným z veľmi dôležitých vecí pre prevenciu svalových ťažkostí a kŕčov. Pravidelnou pohybovou aktivitou svaly získavajú pružnosť, pevnosť a vytrvalosť.

Odporúčania pri zápale a bolesti svalov a šliach

 • obmedzenie aktivity namáhajúce príslušné svaly a šľachy
 • rehabilitačné cvičenie, preťahovanie príslušných svalov
 • zahrievanie a preťaženie svalstva pred činnosťou
 • podpora prekrvenia pomocou polarizovaného svetla
 • dostatok tekutín

Prognóza a možné komplikácie

Zápaly svalov a šliach sa väčšinou podarí vyliečiť behom niekoľkých týždňov. Aj po vyliečení je vhodné niekoľko týždňov až mesiacov šetriť príslušný kĺb a naučiť sa správne preťahovať príslušnú svalovú skupinu. Zápalové stavy sa však môžu opakovať a prejsť do chronicity.

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

UltiCare LT-99


UltiCare LT-99

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti, uvoľňujúce svalové kŕče, hojivé, protizápalové účinky a účinky zlepšujúce prietok krvi. Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

UltiCare LT-99

 • prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
 • prístroj môžete použiť i cez odev, sádru, alebo dlahu,
 • jednoduchá obsluha, vhodný pre seniorov aj malé deti,
 • môžete ho používať aj pri kovových implantátoch v tele,
 • môžete sa liečiť kedykoľvek a kdekoľvek 365 dní v roku,
 • nemá žiadne známe vedľajšie účinky,
 • liečba je absolútne bezpečná,
 • samočinné vypnutie po ukončení liečebnej procedúry.
Vytočte svoje koleso šťastia