5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Bolesti chodidiel - bolesti päty - ostrohy

 

 

V prípade bolesti chodidiel spôsobených ostrohou odporúčame použiť prístroj BioTorus LT100. Pri bolesti využívame najmä účinok proti bolesti(analgetický účinok) a následne po ústupe bolesti účinky stimulačné.

Kostná  ostroha alebo osteofyt ev. spondylofyt (heel spur) je kostný výrastok vyrastajúci z normálnej kosti. Aj keď býva ostroha väčšinou iba nepatrných rozmerov, pacientovi často spôsobuje šklbavé bolesti a to najmä vtedy, ak je na ňu vyvíjaný tlak alebo keď nalieha na inú kosť či mäkké tkanivá (svaly, šľachy alebo nervy) v tele. Najbežnejšie sa ostroha vyskytuje na chrbtici, ramenách, bedrách, kolenách a chodidlách.

Ten, kto vymyslel metaforu o tŕni v päte, musel presne vedieť, o čom hovorí. Diagnóza ostroha pätnej kosti, je veľmi bolestivé, dlhotrvajúce ochorenie, ktoré postihnutému bráni v športe, chôdzi i v obyčajnom stoji. Bolesť vystreľuje doprostred chodidla, potlačiť ju je možné len veľmi ťažko. Pacienta zvyčajne zaskočí, pretože sa objavuje znenazdajky.

Ostroha  na päte je spôsobená ukladaním vápenatých solí do oblasti pätnej kosti, následne sa tvoria výrastky v mieste úponu svalov klenby na mieste, kde je chodidlo preťažené. Náchylné na toto ochorenie sú preto najmä ľudia pracujúci v stoji či ľudia s nadváhou. Spôsobovať ho však môžu aj niektoré športy – najmä tie, pri ktorých sú časté doskoky. O tŕni v päte by vedeli rozprávať napríklad basketbalisti. Príčinou však môže byť aj chôdza naboso po tvrdom povrchu či nevhodná obuv.

Nie každá bolesť päty býva automaticky ostrohou. Jednoznačne ju dokáže odhaliť RTG vyšetrenie. Bolesť sa dá čiastočne „rozchodiť“, v pokoji sa však opäť nástojčivo prihlási.

 

Liečba

Liečba oboch týchto stavov je prevažne konzervatívna. Operovať sa tento zdravotný problém dá, ale úspech je otázny. V prvej rade treba odstrániť vyvolávajúcu príčinu. Lekár môže odporučiť lieky proti bolesti, predpísať ortopedické vložky do topánok, ale pokiaľ si postihnutý neuvedomí, že za vzniknuté problémy si môže sám, nepomôže mu nič. A ak sa dostaví úľava, ale pacient opäť začne zaťažovať nohy nesprávnym spôsobom, ťažkosti sa rýchlo vrátia. Dôležité je preto zhodiť nadbytočné kilá, vymeniť módnu obuv za pohodlnú a pri prvých príznakoch čo najskôr navštíviť ortopéda.

 

Chirurgická liečba

Všeobecne platí, že k operácii sa pristupuje ojedinele, najskôr po šiestich mesiacoch až roku od zlyhania konzervatívnej liečby. Typ operácie závisí od závažnosti ochorenia a chirurgových preferencií. Lekári majú možnosť operovať pätu buď bežným alebo endoskopickým spôsobom. Operácia spočíva v preťatí preťažených úponov, pristupuje sa k nej však len výnimočne, pre jej sporný efekt.

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

BioTorus LT-100


BioTorus LT-100

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti (analgetický efekt), účinky uvoľňujúce svalové kŕče, protiopuchové účinky (protiedémové), hojivé a protizápalové účinky, tiež účinky regeneračné a účinky zlepšujúce prietok krvi (vazodilatačné). Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

BioTorus LT-100

  • Výnimočná konštrukcia - váha prístroja je len 850 gramov,
  • Možnosť pripojiť externý (vonkajší) aplikátor, a tým umožniť používanie prístroja u dvoch osôb naraz, prípadne pôsobiť na dve rozličné miesta u tej istej osoby,
  • Ako jediný prístroj v EU umožňuje použiť na každý z aplikátorov iný pracovný program
  • Prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
  • Plynulá regulácia intenzity (sily) magnetického poľa a tým možnosť použitia prístroja i u ľudí citlivých na magnetické pole, alebo u malých detí, ktorým postačuje nižšia intenzita,
  • Možnosť nastavenia doby terapie od 20 do 60 minút podľa potreby alebo diagnózy,
  • Liečebný dosah magnetického poľa až 45 cm od stredu prístroja (liečebné účinky obsiahnu väčšiu časť organizmu ako u iných prístrojov.
Vytočte svoje koleso šťastia