5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Artróza bedrového kĺbu

 

Artróza bedrového kĺbu

Trpíte opotrebovaním a bolesťami bedrového kĺbu? Robí Vám problémy nielen chôdza, ale aj akýkoľvek pohyb v oblasti panvy? Artróza bedrového kĺbu, alebo koxatróza, je bolestivé zápalové ochorenie kĺbov, ktoré postihuje chrupavku aj kosť. Prináša obmedzenia, starosti a bolesť a často býva v neskoršom veku príčinou invalidity.      

Ako si zlepšiť život s koxatrózou?

Najmenej štvrtina postihnutých nepozná žiadny spôsob liečby a netuší ako si pomôcť. Zvyšok väčšinou siaha po liekoch proti bolesti a na zlepšenie elasticity chrupavky, prípadne sa rozhodne pre operáciu. Jedným zo spôsobov ako si zlepšiť kvalitu života a urobiť ho normálnym je magnetoterapia. Domáci zdravotnícky prístroj BioTorus lieči magnetickým poľom. Bez vedľajších účinkov zlepšuje regeneráciu buniek, teda aj chrupavkových a kostných, zbavuje bolestí, zápalu a obmedzení a znižuje potrebu liekov. Referencie zákazníkov TU.  

Doprajte si normálny zdravý život

Zastavte degeneráciu kĺbov a bolesť z pohybu. Pomôžte bunkám zregenerovať sa, obnoviť pohyblivosť v poškodenom kĺbe, odstráňte bolesť a doprajte si šťastný pocit zdravého človeka. Pozrite si video o ľuďoch, ktorým v tom pomohol magnet. Vyskúšajte jeho účinok. Nezáväzne, zadarmo a v pohodlí vlastného domova.

 

Pri artróze bedrového kĺbu odporúčame využiť prístroj BioTorus LT-100, najmä jeho protizápalové pôsobenie, účinok rozširujúci cievy a zlepšujúci prekrvenie.

Viac o artróze:

Osteoartróza je chronické zápalové ochorenie kĺbov, ktoré postihuje chrupku aj kosť. Chrupka sa stenčuje a stráca hladký povrch, kosť nadmerne tvrdne, začína mať nepravidelný tvar a niekedy vytvára cysty. Na povrchu kosti vznikajú tŕňovité výrastky a kĺb sa silne zapáli, tekutina, ktorá za normálnych okolností premazáva kĺb, obsahuje čiastočky kostných a rôznych chemických kryštálov.

Typické príznaky

 • Bolesť, ktorá sa zhoršuje pri určitom pohybe. Môže byť tupá a sústavná, prípadne bodavá a nie vždy sa pociťuje v postihnutom kĺbe. Napríklad osteoartróza bedrového kĺbu môže spôsobovať bolesť v sedacej časti, slabinách, stehne alebo kolene, ťažké prípady sa prejavujú v pokoji a v noci.

 • Obmedzená pohyblivosť, stuhnutosť a nestabilita postihnutého kĺbu. Stuhnutosť po pohybe je príznačná, ale rovnako ju môže zapríčiniť nehybnosť.

 

Výskyt:

Osteoartróza postihuje ľudí všetkých rás a vyskytuje sa na celom svete. Počet chorých prudko stúpa s vekom a osteoartróza kolena či bedrového kĺbu je u starších ľudí najčastejšou príčinou kostrovo-svalovej invalidity. Röntgenová snímka po osemdesiatke preukáže viditeľné zmeny, ktoré spôsobí u 85 % ľudí.

 

Liečba:

Cieľom liečby je stlmiť bolesť a zachovať, prípadne zlepšiť pohyblivosť.
 

 

Postihnutým prospieva:

 • Dôsledne si udržiavať telesnú hmotnosť, cvičiť, koľko sa dá, no vyhýbať sa dlhodobej namáhavej činnosti.

 • Nedostatok pohybu zdravotný stav zhoršuje.

 • Pri chôdzi používať pomôcky, prípadne aj invalidné vozíky, vo vani si pomáhať držiakmi a chodiť výťahom,dôležité je zvýšiť si pohyblivosť a nebyť odkázaný na cudziu pomoc.

 • Magnetoterapia, fyzioterapia a hydroterapia vrátane lokálnej aplikácie tepla; treba používať dlahy, aby sa zabránilo abnormálnym pohybom.

 • Používať vložky do topánok na zmiernenie tvrdých nárazov.

 • Doplnková liečba, napríklad akupunktúra.

 

Chirurgická liečba:

Ak nemožno dosiahnuť úľavu zmenou životného štýlu, magnetoterapiou a liekmi, využíva sa chirurgická liečba s cieľom:

 • odstrániť fragmenty kosti a zvyšky z kĺbovej štrbiny

 • znovu vyrovnať konce kostí (osteotómia) a zmierniť záťaž kĺbu

 • spojiť konce kostí v štrbine kĺbu (artrodéza); niekedy je totiž prijateľnejší tuhý bezbolestný kĺb než bolestivý a nestabilný

 • nahradiť kĺby (substitučná artroplastika) - dnes sú také operácie bedrovej kosti veľmi úspešné a náhradné kĺby vydržia 10 - 15 rokov, ibaže opakované operácie už také úspešné nebývajú (umelé kĺby sa niekedy uvoľnia alebo zapália).

Pri tomto ochorení odporúčame:

BioTorus LT-100


BioTorus LT-100

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti (analgetický efekt), účinky uvoľňujúce svalové kŕče, protiopuchové účinky (protiedémové), hojivé a protizápalové účinky, tiež účinky regeneračné a účinky zlepšujúce prietok krvi (vazodilatačné). Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

BioTorus LT-100

 • Výnimočná konštrukcia - váha prístroja je len 850 gramov,
 • Možnosť pripojiť externý (vonkajší) aplikátor, a tým umožniť používanie prístroja u dvoch osôb naraz, prípadne pôsobiť na dve rozličné miesta u tej istej osoby,
 • Ako jediný prístroj v EU umožňuje použiť na každý z aplikátorov iný pracovný program
 • Prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
 • Plynulá regulácia intenzity (sily) magnetického poľa a tým možnosť použitia prístroja i u ľudí citlivých na magnetické pole, alebo u malých detí, ktorým postačuje nižšia intenzita,
 • Možnosť nastavenia doby terapie od 20 do 60 minút podľa potreby alebo diagnózy,
 • Liečebný dosah magnetického poľa až 45 cm od stredu prístroja (liečebné účinky obsiahnu väčšiu časť organizmu ako u iných prístrojov.
Vytočte svoje koleso šťastia