5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Dýchavičnosť

 

Dýchavičnosť.

Dýchavičnosť je prirodzená u zdravých ľudí pri fyzickej aktivite. Zadýchať sa môžeme pri preľaknutí. Dýchavičnosť je signál, že človek nemá dostatok kyslíka na uspokojenie potrieb tela. Ak sa kyslík napríklad pri fyzickej námahe, nedostáva do svalov v dostatočnom množstve, telo sa ho snaží zabezpečiť zrýchleným dýchaním. Často sa to stáva vo vyššom veku aj pri malom zaťažení, napríklad aj pri chôdzi po niekoľkých schodoch. U starších ľudí môže zadychčanie spôsobiť aj kolísavý krvný tlak a ďalšie súvisiace ochorenia.

Príliš rýchly tep a priskoré zadýchanie sa môžu však byť aj signálom vážnych a chronických ochorení. Môžu naznačovať problémy so srdcom, ale aj s pľúcami.

Existuje rad závažných chorôb, ktoré môžu ovplyvniť pľúca a spôsobiť dýchavičnosť. Medzi ne patrí zápal pľúc, cystická fibróza a rakovina pľúc. Môže sa to zdať na prvý pohľad nesúvisiace, ale aj srdcové problémy môžu tiež spôsobiť dýchavičnosť. Srdcové zlyhanie, najmä arytmia a komorová fibrilácia je jednou z najčastejších príčin, ktorá má tendenciu spôsobiť dýchavičnosť hlavne v noci alebo keď si ľahneme.

Ďalej je to ischemická choroba srdca (nedostatok kyslíka do srdcového svalu zvyčajne spôsobená zúžením vencovitých tepien) a chlopňové srdcové vady (chlopne sa nezatvárajú správne).

Anémia je syndróm, ktorý možno definovať ako poruchu prenosu kyslíka tkanivám. Kyslík je dodávaný tkanivám po naviazaní na hemoglobín, ktorého množstvo je znížené a tým vzniká tkanivová hypoxia (nedostatok kyslíka).

Pri tomto ochorení odporúčame:

Laser BIOquant NS


Laser BIOquant NS

Jedným zriešení pri prevencii alebo pomocníkom pri liečbe časti srdcovocievnych amozgovcievnych ochorení je zdravotnícka pomôcka, laserový prístroj BIOquant®NS. Je to zdravotnícka pomôcka vyvinutá na základe osvedčeného prístroja, ktorý vsúčasnosti používa viac ako 25 000 ľudí vrôznych krajinách Európy.

BIOquant®NS je prístroj určený na ožarovanie krvi laserovým svetlom vzdravotníckych zariadeniach aj vdomácnosti. BIOquant®NS môžete použiť tiež na regeneráciu ahojenie tkanív priamym ožarovaním tkaniva infračerveným svetlom.

Vytočte svoje koleso šťastia