Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Astma

 

Ak trpíte astmou, odporúčame Vám použiť prístroj UltiCare LT99. Využívame najmä jeho protizápalové a vazodilatačné účinky.

Astma je ochorenie, ktoré sa prejavuje sťaženým dýchaním. Astmatik má ťažkosti s dýchaním, ktoré trvajú niekoľko minút. Potom sa mu stav zlepší a o chvíľu je celkom v poriadku. Takéto záchvaty dýchavičnosti sa môžu objaviť už v detskom veku, často pri športe, alebo pri listovaní herbára.

Aj keď sa astma prejavuje ako sťažené dýchanie, skutočnou príčinou tohto ochorenia je trvalý zápal dýchacích ciest. Tento zápal pretrváva aj v situácii, kedy človek zdanlivo nemá ťažkosti. Neprimeraná citlivosť dýchacích ciest môže byť vrodená, alebo je získaná vplyvom prostredia. Často môže astmu zhoršovať neliečená alergia, napríklad na peľ, prach, zvieratá. Astma sa sústavným dráždením pľúc alergénmi postupne zhoršuje.

Astmu môžu vyvolávať aj nealergické zložky ovzdušia, napríklad prach, cigaretový dym, výpary chemikálií, prach z múky, či stavebný prach na pracovisku… Okrem mechanických nečistôt môže byť astma vyvolaná aj alergénmi, najčastejšie ide o alergény roztočov, peľ, plesne, zvieratá… Druhou najčastejšou príčinou sú vírusy – napríklad bežná nádcha. Astma teda môže byť spôsobená aj alergickou reakciou, podobne, ako niekto reaguje na peľ prudkou nádchou, iný môže reagovať prudkým zhoršením dýchania, astmou.

Astma je vážne ochorenie, pretože sťažené dýchanie môže ohroziť život. Vo fáze dýchacích ťažkostí sa dýchanie stáva neľahkým. Spôsobuje to kŕč v dýchacích svaloch. Sliznica dýchacích ciest opuchne, čo ešte zhoršuje dýchanie. Okrem toho sa v pľúcach začína rýchlo tvoriť hustý hlien, ktorý tvorí ďalšiu mechanickú prekážku dýchania. Toto zúženie priesvitu dýchacích ciest spôsobí často aj jasne počuteľné dýchanie s typickým zvukom jemného „pískania“ v pľúcach pri nádychu a výdychu. Často vzniká pri zaspávaní a počas noci.

Mnoho ľudí považuje astmu za ochorenie, ktoré je ovplyvnené psychikou. Ak sa u dieťaťa objavuje záchvat pred písomkou, alebo pred telesnou výchovou, môže to pôsobiť, ako simulácia a snaha vyhnúť sa úlohe. Astma sa totiž naozaj môže zhoršiť, keď je človek v strese, keď má strach, alebo prežíva silnú emóciu. No psychický stav sám o sebe nezvykne vyvolať astmatický záchvat. Býva skôr spolupôsobiacim faktorom.

Šport je pre astmatika veľmi dôležitý. Treba ho však vykonávať inak, ako to robia zdraví ľudia. Astmatik pri telesnom zaťažení reaguje prudkým zhoršením dýchania a tak sa športu často vyhýba. Tým si zhorší kondíciu, ochabnú mu svaly (aj dýchacie) často narastá obezita. To sú faktory, ktoré značne zhoršia priebeh astmy.

Astma nie je len občasné ochorenie. Je to stále prítomný zápal v prieduškách, ktorý do určitej intenzity vôbec necítite. Preto ak vám bola diagnostikovaná astma, nezanedbajte pravidelné chodenie na kontroly. Aj v prípade, že nemáte žiadne ťažkosti, kontroly sú dôležité. Pacienti, ktorí sa neliečia, kým nemajú ťažkosti si často privodia vážne zhoršenie stavu. Priedušky sa časom zužujú a tieto zmeny sú potom už nezvratné ani liečbou. Nepodceňujte astmu, ani keď zdanlivo nemáte ťažkosti.

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

UltiCare LT-99


UltiCare LT-99

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti, uvoľňujúce svalové kŕče, hojivé, protizápalové účinky a účinky zlepšujúce prietok krvi. Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

UltiCare LT-99

  • prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
  • prístroj môžete použiť i cez odev, sádru, alebo dlahu,
  • jednoduchá obsluha, vhodný pre seniorov aj malé deti,
  • môžete ho používať aj pri kovových implantátoch v tele,
  • môžete sa liečiť kedykoľvek a kdekoľvek 365 dní v roku,
  • nemá žiadne známe vedľajšie účinky,
  • liečba je absolútne bezpečná,
  • samočinné vypnutie po ukončení liečebnej procedúry.